Генеральний секретар ЄФПОО висловив Президенту та Прем’єр-міністру України занепокоєння щодо наступу на профспілки

ОБР

Генеральний секретар ЄФПОО Ян Віллем Гудріан звернувся з листом до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

 

У ньому говориться:

«Шановний пане Президенте!

Шановний пане Прем’єр-міністре!

 

Нас проінформували про те, що атаки на профспілки активізувалися. Профспілки позбавляють права власності на майно, їм забороняють доступ до приміщень, в тому числі будинків профспілок. Це значно ускладнює їхню діяльність, робить її практично неможливою. Це є втручанням у справи профспілок, спрямованим на послаблення критики роботодавців, олігархів та уряду. Інше майно профспілок, включаючи лікувально-оздоровчі та спортивні заклади також витребується з їх власності. Тисячі людей потерпають від цього.

Незважаючи на конституційні судові постанови та рішення, що підтверджують право власності профспілок, інші судові рішення вважають ці об’єкти державною власністю. Попереднім урядом у 2011-2013 роках було ініційовано 200 судових позовів щодо відчудження профспілкового майна. Суди не є незалежними.

Як чимало інших членів суспільства, профспілки активно вимагають прозорих, некорупційних та демократичних владних інституцій з незалежною судовою системою.

Профспілки як на національному, так і на регіональному рівні підтримали рух за зміни. Як Вам відомо, будівлі профспілок у Києві та Одесі були знищені пожежею під час протестів.

Верховний суд України не був реформований на хвилі цих змін. Він сформулював позицію, що профспілкове майно є державною власністю. У 2014-2017 роках, відповідно до рішень судів було визнано державною власністю будівлі спілок, навчально-методичних та спортивних центрів на Закарпатті, в Івано-Франківську, Чернігові, Полтаві та Києві.

Ці об’єкти протягом багатьох десятиліть були єдиним місцем у регіонах, куди прості люди могли вільно прийти, поскаржитись на порушені права і безоплатно отримати допомогу.

Відчуження цих об’єктів ускладнює роботу профспілок із захисту своїх членів, членів їхніх сімей та громад, у якій вони працюють.

Наразі розглядаються судові позови про виселення профспілок з будинку профспілок Закарпатської області, переданого до сфери управління судової адміністрації; профспілкового центру Полтавщини, переданого до сфери управління Генеральної прокуратури України.

Ми просимо:

Ø забезпечити, щоб профспілки могли здійснювати свою діяльність вільно, автономно і незалежно від втручання уряду і роботодавців. Атаки на профспілок шляхом відчуження їхніх будівель та інших об’єктів є порушенням європейських та міжнародних норм.

Ø на законодавчому рівні закріпити за профспілками право власності на майно, яке знаходиться у їх віданні;

Ø скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України про передачу профспілкових об’єктів, в першу чергу будинків територіальних профоб’єднань у Закарпатській і Полтавській областях;

Ø відчуджені профспілкові об’єкти мають бути повернуті профспілкам, щоб вони могли здійснювати свою статутну діяльність.

 

Очікуємо на вашу відповідь да дії.

 

З повагою,

 

Ян Віллем Гудріан

Генеральний секретар ЄФПОО»

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх