Михайло Волинець та Дмитро Добродомов відвідали Дніпровський меткомбінат

У залі засідань інженерного корпусу Дніпровського металургійного комбінату (р. Кам’янське Дніпропетровської обл.) відбулася зустріч трудового колективу з головою Конфедерації вільних профспілок України Михайлом Волинцем та народним депутатом Дмитром Добродомовим.

Зустріч викликала величезний інтерес, свідченням чого був заповнений вщерть зал. Голова тамтешньої профспілкової організації «Металістів» Микола Колючий у вступному слові наголосив, що у зв’язку з процесами, що відбуваються в країні, у присутніх накопичилося багато запитань. Певною мірою відповіді на них й очікували почути у ході цієї зустрічі.

Дмитро Добродомов розповів про свою законотворчу ініціативу і підкреслив, що у разі її прийняття Верховною Радою суттєво поліпшиться оплата праці трудівників металургійної, машинобудівної та аграрної галузей. Адже гідна заробітна плата – це питання №1 для людини праці.

Парламентарій докладно виклав присутнім суть законопроекту №5158, в якому прописано, як цілком законним шляхом зобов’язати власника платити працівникам зарплату, адекватну вартості продукції, що реалізується за рубежем за світовими цінами.

Трудящі європейських країн за ту ж роботу отримують зарплату в 10-12 разів більшу. Нардеп звернув увагу на той факт, що оплата праці в собівартості продукції на Дніпровському меткомбінаті становить 3-4 %, а має бути щонайменше 10%, а то й усі 13-15%.

Законопроект №5158 було подано до Верховної Ради у вересні 2015 року, а 3 листопада 2016 року зареєстровано інший проект закону за №5130, у якому пропонується встановити мінімальну тарифну ставку працівників 1-го розряду у розмірі не менше за прожитковий мінімум, тобто 1600 грн.

Депутати-олігархи зацікавлені саме в цьому законопроекті, тому що тарифна ставка працівника 1-го розряду тоді буде удвічі нижчою, ніж мінімальна зарплата, яку пропонують встановити у розмірі 3200 грн. А це прямісінька загроза зрівнялівки у зарплаті кваліфікованого і некваліфікованого працівника підприємства.

Тому Дмитро Добродомов закликав працівників комбінату в день голосування приїхати до Києва, вийти до стін Верховної Ради і підтримати законопроект №5158, як життєво важливий.

Слід сказати, що для присутніх у залі ці та інші питання не були новими. Профспілка «Металістів» постійно ставить їх на всіх рівнях, інформує трудящих через свій сайт, а також через видання профспілкового бюлетеня.

Почувши про наболіле з вуст народного депутата, який вирізняється своєю прямотою, чесністю, наполегливістю, можна дійти висновку про те, що порушені питання – не піар профспілкового комітету, а реальні дії, які відповідають вимогам трудового колективу.

Ще з 2015 року на зустрічах з кандидатами в депутати різних рівнів профспілка «Металістів» постійно доручала їм розглянути питання підвищення галузевої заробітної плати, узаконити її рівень у Галузевій угоді. Адже це дає можливість профспілкам, маючи законодавчу базу, впевнено йти на переговори з роботодавцем про підвищення заробітної плати.

Йшлося також про коригування Списків №1 і №2. Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець подякував за активну участь представників комбінату в зборі підписів й акції протесту в Києві з цього приводу. Також він поінформував, що КВПУ подала позов у Окружний адміністративний суд м. Києва про скасування постанови Кабінету міністрів №461 від 24.06.2016 р. про виключення професій і посад з переліку пільгових професій за Списками №1 і №2. На 11 січня 2017 р. призначено суд з розгляду цієї справи. Михайло Волинець звернувся до присутніх з проханням  в день судового засідання взяти участь в акції протесту.

Не в останню чергу працівників меткомбінату цікавить і застосування аутсорсингу на підприємстві. Тому й було поставлено запитання про те, чи є якісь важелі протидії цьому явищу, яке в нашій країні часто набуває збочених форм. На практиці інтереси праці та капіталу в цьому питанні розходяться. Адже працівники, переведені на роботу в компанії-аутсорсери, позбавляються багатьох соціальних пільг і гарантій, знижується рівень заробітної плати, яку часто виплачуютьс «в конвертах». А це у свою чергу призводить до зниження надходжень до бюджетів різних рівнів.

Дмитро Добродомов поінформував про те, що накопичено чималий досвід з аутсорсингу, який найближчим часом також втілиться в черговий законопроект.

Одним із наболілих було питання про грабіжницькі тарифи на комунальні послуги для населення. З цього приводу народний депутат пояснив: «Місцевого видобутку газу цілком достатньо для покриття потреб населення,  економічно обґрунтована його вартість — близько 100$. А населенню держава продає його удвічі дорожче. Ми направили до Кабінету міністрів розрахунки з економічно обґрунтованими цінами для населення на всі комунальні послуги, зокрема й на газ».

Наприкінці зустрічі Михайло Волинець і Дмитро Добродомов подякували профспілці «Металістів» і його голові Миколі Колючогму за співпрацю у підготовці законопроектів, а присутнім – за небайдужість та активну життєву позицію.

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх