Незалежні профспілки прийшли з протестом на відкриття 5-ї сесії парламенту

Сьогодні зранку у Києві розпочалася акція протесту Конфедерації вільних профспілок України та її галузевих профспілкових організацій. Тисячна колона протестувальників рушила від станції метро «Арсенальна» до Верховної Ради. Там у перший день після канікул зібралися народні обранці на відкриття 5-ї сесії Верховної Ради України VIII скликання. Тут з посланням  до парламентарів виступав й Президент України. А тим часом під стінами Верховної Ради тривав мітинг незалежних профспілок гірників, медиків, залізничників, освітян, металургів, інвалідів праці та небайдужих активістів й просто громадяни.


 

Як зазначив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець,  метою акції є у черговий раз нагадати  владі про її обов’язок дбати про добробут народу, а не впроваджувати сумнівні реформи за рахунок найбідніших верств населення.

«Прості люди отримують низькі зарплати, пенсії  та соціальну допомогу, – відзначив профлідер. – Їм не вистачає грошей на прожиття. З цим миритися більше не можна, й люди найманої праці повинні захистити своє право на гідну працю та життя. Якщо ситуація не вирішиться – заговорить вулиця. Але ми розуміємо, що найкраще вирішувати проблеми за столом перемовин. Має бути соціальний діалог. Дуже гостро стоїть  питання невиплати заробітної плати, збільшення зарплат та соціальних виплат. Як мінімум втричі, відповідно до рівня знецінення національної валюти.  Не припустимою є ситуація, коли людям не вистачає пенсії, щоб заплатити за комунальні послуги. Ми будемо боротися!».

Також голова НПГУ говорив про складну ситуацію у вуглепромі та звернув увагу на проблеми невиплати зарплат шахтарям.  Михайло Волинець також закликав викорінити корупцію з вугільної галузі.

У свою чергу про те, що обіцянку виплатити усю заборгованість гірникам до Дня шахтаря не виконано, не приховуючи емоцій, нагадав голова МО НПГУ Мирнограда та Покровського району Олександр Абрамов.

«Два роки ми живемо без державних дотацій, — зазначив він. –  А депутати пішли у відпустки, не розглянувши законопроект про виділення коштів для вугільної галузі. Їм все одно, як житимуть шахтарські сім’ї без грошей і як переживуть зиму державні шахти. Зараз ми розуміємо,  що не виплачується зарплата як нам, гірникам, так й працівникам інших галузей.  Ми бачимо,  як гинуть наші шахти і як знищується медицина та освіта».

Не краща ситуація склалася й на шахтах Нововолинська. Про це у своєму виступі говорив голова ППО НПГУ  ДП «Шахта «Нововолинська» №1 Анатолій Мухомеджанов. За його словами,  майбутнє волинських копалень  неоптимістичне.

«Шахту «Нововолинська» №10, яку будують 30 років, думаю, так і не добудують, — констатував Анатолій Мухомеджанов.  –  Швидше за все, будуть просити гроші з бюджету хоча б на відкачування води у копальні.  Крім того, її обладнання вже планується передати на іншу, яка, знову ж таки, без допомоги держави не проживе. Шахти «Нововолинська» №1 і №9  закриваються, а   «Бужанська» не має коштів на ремонт обладнання —  її вірогідно спіткає така ж доля, як і цих двох».

Попрацювати не з ручками й документами, а з лопатами, як жінки на збагачувальних фабриках, закликала депутатів голова ППО НПГУ ПАТ «Львівська вугільна компанія» Ірина Маїк.  Вона наголосила на тому, що працівниці фабрики за свій важкий труд отримують копійки та й ті їм не платять.

Не приховував свої емоції під час виступу й голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко, адже говорив відверто про болючу тему – становище вітчизняної медицини.

«Чи можна працювати без ліків та заробітних плат? – запитав він. – А наші лікарі змушені це робити. Попередні експерименти у медичній галузі не були ефективними, а швидше навпаки. А тепер ми бачимо чергову реформу, яка, швидше всього, є намаганням зруйнувати швидку допомогу».

Достатньо негараздів й у працівників «Укрзалізниці». Про те, як вони змушені боротися  за свої права, з болем  розповів голова Вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський.  Зокрема, ВПЗУ  вимагає за рахунок належної  організації праці та фінансової дисципліни на ПАТ «Українська залізниця» підвищити заробітну плату, повернути до Списку №2 виробництв,  робіт,  професій,  посад  і  показників  на підземних  роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами  праці, зайнятість у яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, працівників локомотивних бригад та інших професій залізничного транспорту, які раніше у ньому були. Також залізничники піднімають питання оновлення рухомого складу «Укрзалізниці».

Поки тривав мітингу у самій Верховній Раді перебували 367 народних обранців, Президент України та міністри. Профспілківці бачили біля парламенту й очільника Міністерства енергетики та  вугільної промисловості  Ігор Насалик. Проте, вийшли до протестувальників лише три народних обранці:  позафракційний Юрій Дерев’янко,члени Радикальної партії  Олега Ляшка Ігор Мусійчук та Андрій Лозовий.  Вони поспілкувалися з профспілківцями  й пообіцяли піднімати у парламенті проблеми людей найманої праці.  Хоча зауважили, що їхні можливості обмежені, й для вирішення питань їм необхідно мати відповідну кількість голосів.

У свою чергу КВПУ надіслала свої вимоги голові Верховної Ради України  Андрію Парубію,  а також Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману.

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх