Пенсійну реформу – під контроль громадян та профспілок

Пенсійну реформу – під контроль громадян та профспілок

Лідери Конфедерації вільних профспілок України під час онлайн-спілкування, приуроченого до Дня соціальної справедливості, підняли питання пенсійного забезпечення громадян. 

Заступниця голови КВПУ,  віце-президент ВЕРС Наталія Левицька повідомила, що у 2017 році Пенсійний фонд на 50% дотуватиметься з державної казни.

«Загальні видатки Держбюджету на 2017 рік складають понад 790 млрд грн., а Пенсійного Фонду  — майже 285 млрд грн, — розповіла вона. – Тобто  загалом це —  майже третина всього бюджету країни. Ми знаємо, що Пенсійний фонд має великий дефіцит – 145 млрд грн. Його покриватимуть  із  бюджетних коштів,  а решту, 180 млрд грн., складатимуть надходження з відрахувань Єдиного соціального внеску».

Також Наталія Левицька відзначила, що українські  пенсіонери отримують невеликі пенсійні виплати й, відповідно, мають низький рівень життя. Вона нагадала, що з 1 січня цього року мінімальна пенсія складає 1247 грн. — на такі кошти пенсіонери не можуть гідно жити. Середній рівень пенсійних виплат теж невисокий – 1828 грн.

«Якщо подивитися статистику, то найбільша середня пенсія – у Києві (2408 грн), — розповіла профлідерка. – На це впливає той факт, що у столиці  вища зарплата. Другий регіон з найвищими пенсіями – промислова Донецька область (2102 грн). Найнижчі показники цих виплат – у Сумській області (1500 грн). У нас в Україні 13 млн пенсіонерів, і фактично половина з них отримує мінімальну пенсію. Водночас є такі професії, як гірники, які завдяки ухваленому ЗУ «Про престижність шахтарської праці», мають мінімальну пенсію розміром 3741 грн. Таких людей у 2016 році було 110 тисяч осіб». Шахтарі, які довго працюють у важких умовах, не живуть довго після виходу на пенсію. Крім того, є окремий закон,  згідно з яким, громадяни, які втратили годувальників-військовослужбовців в АТО, отримують виплати, розміром 2494 грн. Таку пенсію отримують 313 тисяч осіб. Водночас є категорії професій, які отримують пенсії відповідно до окремих законів. Це наприклад, держслужбовці, судді, правоохоронці. У них середня пенсія складає понад 10 тисяч грн. Таких пенсіонерів в Україні понад 15,5 тисяч».

У той же час представники КВПУ висловили занепокоєння, що на українців найближчим часом все ж очікує підвищення пенсійного віку.

«Зараз уряд надає різну інформацію про майбутню пенсійну реформу, — зазначила заступниця голови КВПУ Наталія Левицька. – З одного боку, міністр соціальної політики Андрій Рева говорить про підвищення пенсійного віку, з іншого — віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко запевняє, що цього не станеться».

У свою чергу голова КВПУ Михайло Волинець назвав такі заяви урядовців грою у «хорошого і поганого поліцейського».

«Якщо ми, українці, будемо лише спостерігати за цим, то реформу зроблять такою, що чоловіки та жінки виходитимуть на пенсію у 63 роки, а у працюючих пенсіонерів взагалі заберуть пенсії, — додав він. –  І якщо це вдасться зробити владі,  то чому б  їй далі не мордувати людей й не ухвалювати гірші закони? Такі, як урядовий закон №1774, яким передбачено взяти під контроль профспілки й зламати діючу систему оплати праці.  Кабмін завдяки цьому документу перебрав на себе повноваження самостійно визначати сітку тарифних ставок та посадових окладів, тарифні коефіцієнти. Крім того, цим законом передбачено, що необхідно у тримісячний  термін (а вже залишилося 1,5) переглянути усі колективні договори та угоди, у тому числі — Генеральну».

Наталія Левицька наголосила: те, якою буде пенсійна реформа, залежить від громадян та профспілок.

«Якщо не будемо активні,  не будемо показувати, що ми проти, й не надаватимемо свої пропозиції,  то влада, дійсно, прийме те, що їй буде зручно, — зазначила вона. – Давайте її запитаємо: як довго люди живуть після виходу на пенсію? Так от: чоловіки – всього лиш 6 років, жінки — 16 років. До речі, зазвичай жінки отримують мінімальну пенсію.  Люди зараз виживають на пенсії й взагалі живуть за межею бідності».

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх