Поінформовано про закон, який порушує конвенції МОП

Поінформовано про закон, який порушує конвенції МОП

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець надіслав лист генеральному директору Міжнародної організації праці Гаю Райдеру. У зверненні зазначається, що з 1 січня 2017 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №1774-VIII від 6 грудня 2016 року. У листі наголошується, що даний документ було прийнято з порушенням базових принципів соціального діалогу, без консультацій із всеукраїнськими профспілками. 


 

«Даним законом внесено зміни до кількох десятків законів, внаслідок чого зламано всю систему оплати праці в Україні, а також порядок укладення та внесення змін до колективних договорів і угод всіх рівнів, встановлений конвенціями МОП та чинним законодавством, — йдеться у кореспонденції. -Уряду надано право в односторонньому порядку встановлювати посадові оклади, тарифні ставки, тарифні коефіцієнти, чим руйнуються основоположні засади правильного співвідношення між темпами зростання продуктивності праці та середньої заробітної плати працівників».

Звертається увага на те, що відтепер у тримісячний термін сторони колективних договорів зобов’язані внести зміни до колективних договорів усіх рівнів – локального, територіального, галузевого і національного. Водночас роботодавцям надається право самостійно регулювати питання оплати праці шляхом видання внутрішніх нормативних актів, чим порушено норми законів про соціальний діалог, про оплату праці, про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності та про колективні договори і угоди.

З огляду на зазначене вище голова КВПУ просить очільника МОП звернутися до Верховної Ради та уряду України з пропозицією усунути порушення Конвенції МОП №87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію» та Конвенції МОП №98 «Про застосування принципів права на організацію і ведення колективних переговорів».

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх