Порушені права відстояли

Хочу розповісти про ситуацію, що склалася у нас, на станції швидкої медичної допомоги (СШМД), де я працюю лікарем невідкладних станів.
Наприкінці серпня нам повідомили, що з лікарів та фельдшерів знімають 30% доплат (15% за особливий характер праці та 15% за особливі умови), а з водіїв — 15% надбавок, що в перерахунку на реальні гроші становить зменшення зарплати на 600-800 грн. щомісяця.


 

Відлік неподобству було дано 16 серпня 2016 р., коли обласний департамент охорони здоров’я  видав наказ про «оптимізацію», а вже за два дні по тому головний лікар СШМД Н. Поважук розпорядилася, щоб з початку серпня нам… зменшили зарплату.

Звісно ж, це вкрай обурило колектив. Відтак Вільна профспілка нашої станції, яка входить до складу Вільної профспілки медичних працівників України, перейшла до рішучих дій щодо повернення незаконно знятих доплат та надбавок.

5 вересня відбулися збори трудового колективу, ініційовані тодішнім директором департаменту охорони здоров’я Б. Чечоткою і адміністрацією СШМД. Збори пройшли у вельми гострій і напруженій атмосфері.

Крім питань про повернення грошей, йшлося і про неналежні умови праці, значне збільшення кількості викликів (12-14 за 12 годин праці), катастрофічно малу кількість машин (за норми у 75-80, реально працюють 35-37).

Керівник департаменту запевнив, що борг нам повернуть, і в подальшому доплати здійснюватимуть у повному обсязі. Щоб мати гарантії виконання обіцяного, а також, щоб підтримати голову ВПМПУ Олега Панасенка, який саме тоді голодував під стінами Міністерства охорони здоров’я, колектив тричі пікетував приміщення обласної держадміністрації. Очолював акції протесту голова нашої первинки Костянтин Войтович. Під час одного з пікетувань було прийнято рішення перекрити на 20 хвилин рух транспорту по одній з вулиць Львова, що теж дало позитивні результати.

На сьогодні нам повернули борг за серпень і в повному обсязі виплатили зарплату за вересень і жовтень, що є досить непоганим результатом боротьби за відстоювання своїх прав.

Сподіваємося, що в подальшому, пройшовши «бойове  хрещення» пікетами та акціями протесту, ми зможемо разом з Вільною профспілкою медичних працівників України і Конфедерацією вільних профспілок України досягати поставленої мети. Ми готові вдаватися й до жорсткіших заходів, якщо до наших вимог не дослухатимуться й порушуватимуть соціально-економічні права.

Галина ГУК,

заступник голови ППО

Вільної профспілки станції швидкої

медичної допомоги м. Львова

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх