ПОСТАНОВА позачергового VIII З’їзду Конфедерації вільних профспілок України

Соціально-економічна ситуація в Україні стрімко погіршується. Через суттєве підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та енергоносії, зростання цін на продукти харчування і предмети першої необхідності навіть працюючі громадяни ледве зводять кінці з кінцями, а пенсіонери та малозабезпечені перебувають на межі виживання.

Складна ситуація в економіці призводить до закриття підприємств та скорочення робочих місць. За методологією МОП кількість безробітних в Україні зараз складає 1,8 мільйона осіб, або приблизно 8,5% від усього працездатного населення. А в реальності у два рази більше. Заборгованість із заробітної плати зросла на 4% і на 1 серпня сягнула більше 2 млрд грн. Хоча насправді заборгованість вища, оскільки офіційна статистика не враховує заборгованість у тіньовому секторі. При цьому найбільша її частка (понад 70%) припадає на активно працюючі підприємства. Не вселяє надій на покращення ситуації й щойно оприлюднений Кабміном проект Державного бюджету на 2017 рік. Бо уряд не лише не планує якихось кроків дляполегшення і без того важкого становищагромадян, а навпаки продовжує сумнівні реформи за рахунок найбідніших верств населення. Замість відновлення промислового виробництва і створення нових робочих місць влаштовує грандіозний розпродаж державних підприємств. Замість підвищення рівня доходів населення, пропонує оформлювати субсидії. Замість розвитку систем охорони здоров’я і освіти закриває школи і лікувальні заклади. Замість покращення умов праці та підвищення техніки безпеки скоротила Списки №1 та №2, які дають право на достроковий вихід на пенсію за роботу у важких і шкідливих умовах і планує продовжувати цю лінію. Замість розвитку переробної промисловості планує введення в обіг земель сільськогосподарського призначення.    

У зв’язку з ситуацією, що складається у суспільстві, позачерговий VIII З’їзд Конфедерації вільних профспілок України  ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Доручити Раді КВПУ до 1 жовтня 2016 р. розробити стратегію спільних дій членських організацій КВПУ на осінньо-зимовий період 2016/2017 років і довести її до всіх регіональних та первинних осередків.

2. Налагодити взаємозв’язок із політичними силами, представленими у парламенті, та громадськими організаціями для недопущення ухвалення у нинішній редакції Трудового кодексу України, закону «Про мирні зібрання» та інших законодавчих актів, які суперечать міжнародним стандартам, і утискають права трудящих та профспілок.

3.  Підготувати й подати судовий позов до Кабінету міністрів про відміну Постанови №461 від 24.06.2016 р. про скорочення Списків №1 та №2, які дають право на достроковий вихід на пенсію за роботу у важких і шкідливих умовах.

4. Докласти всіх зусиль для вступу Вільної профспілки залізничників України та Вільної профспілки медичних працівників України до міжнародних галузевих профспілкових об’єднань.

  1. Регулярно інформувати міжнародні інституції – МОП, МКП та інші – про випадки порушень прав трудящих і профспілок. Надавати інформацію членським організаціям про реагування з боку міжнародних організацій на скарги КВПУ.
  2. Налагодити тісний зв’язок членських організацій КВПУ із регіональними засобами масової інформації для оперативнішого інформування громадян та членів профспілок про реальний стан економіки, збереження робочих місць, дотримання прав і свобод громадян та їхній соціальний захист тощо.

7. Посилити юридичну і міжнародну служби КВПУ.

8. Членським організаціям КВПУ налагодити співпрацю з місцевими активістами та громадськими організаціями і своєчасно реагувати та підтримувати у регіонах акції протесту населення, трудових колективів тощо.

9. Забезпечити передплату на газету «Аспект» на 2017 рік для кожного члена профспілки.

10. Надавати всебічну підтримку галузевим профспілковим організаціям у проведенні акцій протесту.

11. Членським організаціям КВПУ спрямувати роботу на збільшення чисельності.

12. Рекомендувати членським організаціям КВПУ, у разі неможливості вирішити питання захисту прав працівників у рамках соціального діалогу, вступати у колективні трудові спори, дотримуючись передбаченої чинним законодавством процедури.

13. Головам членських організацій усіх рівнів докласти максимум зусиль для успішного проходження перевірки на репрезентативність.

14. Добиватися доведення рівня заробітної плати в Україні до європейських стандартів.

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх