Профлідер: «У нашому медичному суспільстві назріває революційна ситуація»

Первинну профспілкову організацію Вільної профспілки медичних працівників України Комунального закладу «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ» створено тільки на початку цього року. Проте за короткий час вона збільшилася чисельно до 60 членів і вже має на своєму рахунку вагому перемогу. Наразі профспілківці продовжують боротьбу та намагаються вирішити низку важливих питань. Про діяльність первинки розповів її голова Василь ШТИБЕЛЬ: 


 

«Ми об’єдналися півроку тому, коли постало питання зміни головного лікаря нашого медзакладу, який був призначений з порушеннями й не мав відповідної кваліфікації. Після низки заходів вирішили утворити справді незалежну профорганізацію, яка захищатиме не адміністрацію, а працівників. Сьогодні нас уже шістдесят і ми продовжуємо розвиватися. Завдяки наполегливій боротьбі у нашій лікарні вперше в Україні було оголошено конкурс на посаду головного лікаря. Нового керівника медзакладу обирали з шести претендентів. Ним став лікар, який у нас працював. Вважаю, що це – прогресивний крок, бо будь-який медик завтра може стати керівником, якщо матиме  спеціалізацію управління та відповідний досвід роботи. Ми таким чином показали, що діалог та демократичні підходи – реальність.

ШтибельНині намагаємося вирішити складну проблему. Обласна влада нам повідомила, що не вистачає коштів на фінансування: на обласні заклади охорони здоров’я – 63 мільйони гривень, а на всю область – 200 мільйонів гривень. У зв’язку з цим було видано наказ, згідно з яким почали так звану «оптимізацію». Загалом в усній формі зобов’язали головних лікарів скоротити ліжко-місця, відділення та працівників. Медики намагалися пояснити представникам влади, що люди не можуть йти на два тижні у відпустки за власний рахунок. Виходить, що у той час, коли я, наприклад, так «відпочиваю», замість мене працює колега, але не отримує за це гроші. А потім ми міняємося місцями. Тож фактично місяць я працюю безкоштовно. Крім того, є постанова Кабміну, яка апелює до 4 пункту  статті 77 Бюджетного кодексу України,  й визначає першочерговим обов’язком влади здійснення виплати зарплати, а потім — комунальних платежів. А чиновники вважають, що лікарі повинні йти у відпустку за власний рахунок, і не треба платити за виконання обов’язків  відсутнього працівника.

Ми вже мали зустрічі з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою. На обласному рівні створено робочу групу для вирішення цього питання. Однак хоч обговорення й ведеться, але складається враження, що все залишається на словах. Нам кажуть, що ніби вже виділено 3 мільйони гривень, але ніхто не дає гарантій, що гроші будуть. Нам пропонують реформування, але ніхто не вирішує суть проблеми – виділення грошей. Та й  реформувати, коли нема коштів, — неможливо. Узагалі виходить так, що ми не знаємо до чого йдемо, але вже скорочуємо медзаклади. Крім того, необхідно підвищувати рівень заробітних плат і фінансування вітчизняної медицини загалом, яке, на нашу думку, має  бути на рівні 10 відсотків ВВП. У передових країнах на медичну галузь виділяють  від 8-13 відсотків  валового внутрішнього продукту,  а у США – 18 відсотків. Нам же  розповідають, що дають 2,9-3,5 відсотка ВВП, потім говорять, що загальні витрати на галузь становлять близько 8,5 відсотка. Таким чином різниця покривається з кишень пацієнтів і це не враховуючи тінь.

Час відпусток закінчиться, і ми плануємо на вересень розпочати акції протесту: спочатку мітинги й пікети, а якщо нас у владних кабінетах не почують – готові вдатися до страйку. Загалом у нашому медичному суспільстві назріває революційна ситуація».

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх