Профспілки виступають за рівну оплату праці у Західній, Центральній та Східній Європі

Профспілки виступають за рівну оплату праці у Західній, Центральній та Східній Європі

У Братиславі (Словацька Республіка) відбулася міжнародна зустріч, організована в рамках кампанії Європейської конфедерації профспілок (ETUC) щодо підвищення заробітної плати для європейських робітників. Конфедерацію вільних профспілок України на ній представила Світлана Земляна, машиністка газодувних машин у мартенівському цеху ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», членкиня незалежної первинки НПГУ підприємства

Профспілківці з різних профцентрів обговорили питання рівня зарплат у їхніх країнах. Вони дійшли висновку, що транснаціональні компанії мають різний підхід до оплати праці працівників в країнах Західної, Центральної і Східної Європи. Це підтверджує й дослідження Європейського профспілкового інституту (ETUI). Згідно з його результатами, працівники 11 країн Центральної та Східної Європи отримують менше, ніж такі ж робітники у Німеччині. Цей розрив сягає до 944 євро на місяць.  Найменше отримують у Румунії, Болгарії, Угорщини, Латвії та Хорватії.

Під час свого виступу Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок (МКП)  Шаран Барроу зауважила, що переважна більшість іноземних компаній не поважає соціальні права своїх співробітників в країнах Східної Європи.

«Транснаціональні компанії придушують колективні переговори там, де це можливо, — сказала вона. – Працівників Східної Європи частіше дискримінують. Вони також отримують мінімальну зарплату, якої не достатньо для життя. Ми бачимо, як зростає бідність серед робітників».

У свою чергу президент Конфедерація профспілок Словацької Республіки Йозеф Коллар відзначив, що уряд країни підвищує мінімальний розмір оплати праці для трудівників. Водночас він додав, що цей показник повинен збільшуватися й надалі. Наразі мінімальна зарплата в Словацькій республіці   встановлена ​​на рівні 435 євро.

«Ми хочемо, щоб багатство було розподілено справедливо», — додав Йозеф Коллар.

Профспілковий лідер висловив стурбованість тим, що великі компанії не хочуть ділитися більшою частиною свого прибутку зі своїми співробітниками.

У рамках зустрічі відбулася сесія, під час якої трудівники та члени профспілок розповіли про свою боротьбу за справедливість.  Світлана Земляна ознайомила присутніх з ситуацією  з оплатою праці на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та в країні.

«В  Україні ми отримуємо  зарплату в межах 100 євро і на ці кошти дуже важко вижити», — зазначила вона.

Обговорюючи проблему нерівної оплати, профспілківці визнали, що  найкращим способом досягнення вищої заробітної плати є колективні переговори. Це підтверджує й дослідження ETUI. Так, наприклад, співробітникам у Північній і Західній Європі краще платять, тому що там діє більш справедлива та прозора система встановлення розміру заробітної плати, яка передбачає участь у профспілок у перемовинах  з роботодавцями. Це є ключовим компонентом благополуччя та промислового успіху в Німеччині, Австрії, Нідерландах та скандинавських країнах.

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх