Прокуратура заблокувала роботу ПАТ «Євраз Суха Балка»

 

Сьогодні вранці понад сотню невідомих людей у балаклавах та камуфляжі без розпізнавальних знаків із автоматами у руках заблокували роботу ПАТ «Євраз Суха Балка». Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець із посиланням на місцевих активістів НПГУ. 


 

Зокрема, захоплені шахти імені М.В. Фрунзе та «Ювілейна» і кілька будівель шахтоуправління. Нападники позривали вивіски із назвою підприємства, поламали інформаційні стенди тощо. Гірники, які раніше розпочали робочу зміну, продовжують виконувати свої виробничі обов’язки.

Як пояснив телефоном директор з корпоративних відносин ПАТ «Євраз Суха Балка» Артем Матвієнко, у такий спосіб представники прокуратури Дніпропетровської області сьогодні вилучали на підприємстві документи та комп’ютерну техніку.

ПАТ «Євраз Суха Балка» звинувачують у тому, що воно здійснює видобуток залізної руди, не маючи на це дозвільних документів.

За словами Артема Матвієнка, у вересні цього року й справді була припинена дія дозволу підприємству на розробку надр. Порушення усунули ще у вересні, але дію ліцензії не відновили й досі.

«Ми подали позов до суду і виграли справу, довівши, що контролюючі органи необгрунтовано затягують видачу дозвільних документів», — сказав Артем Матвієнко.

Незважаючи на блокування роботи ПАТ «Євраз Суха Балка», 3 тисячі його працівників продовжують своєчасно отримувати заробітну плату, а підприємство у повному обсязі сплачує податки до державного та місцевого бюджетів.

У 2016 році заробітна плата на підприємстві зросла на 11,4% (при рівні інфляції з початку року 9%), при цьому середній рівень оплати праці становить 7865 грн (середня зарплата на гірничодобувних підприємствах Дніпропетровської області — 7753 грн).

За 10 місяців 2016 року ПАТ «Євраз Суха Балка» сплатило до держбюджету 262 млн гривень податків і зборів.

Артем Матвієнко не виключає, що вилучення документів і техніки може призвести до зупинки підприємства і невиплати заробітної плати працівникам.

«Представники силових структур такими своїми діями вносять негатив і нервозність у трудові колективи, — справедливо вважає голова НПГУ Михайло Волинець. – Ось і в даному випадку представникам прокуратури Дніпропетровської області зовсім не обов’язково було з автоматами вриватися на працююче підприємство і ламати все на своєму шляху, нічого не пояснюючи працівникам і представникам профспілок, зокрема й голові первинного осередку НПГУ Сергію Барабашуку, який першим і повідомив мені про цей прикрий інцидент. Простих робітників і профспілки турбує, чи дозволять державні служби підприємству, на якому вони заробляють собі на прожиття, спокійно працювати, щоб люди й надалі мали роботу і своєчасно отримували зарплату і забезпечували свої родини засобами для існування. Про це ж саме мають дбати і всі державні органи, ухвалюючи рішення про надання чи продовження дозволів та ліцензій і здійснюючи будь-які слідчі чи інші дії».

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх