VII з’їзд НПГУ: підбито підсумки, обрано голову й окреслено план дій

VII з’їзд НПГУ: підбито підсумки, обрано голову й окреслено план дій (ФОТО)

У четвер, 26 травня, у Києві відбувся черговий VII з’їзд Незалежної профспілки гірників України. У його роботі взяло участь 120 делегатів з усіх регіонів України. Вони заслухали звіти голови НПГУ Михайла Волинця про роботу Ради голів НПГУ за період з 12 травня 2011 року по 26 травня 2016 року та ревізійної комісії, з яким виступив голова ППО НПГУ шахти «Степова» ПАО «ДТЕК Павлоградвугілля» Ростислав Ашуркін, обрали лідера, ревізійну комісію, внесли зміни до Статуту НПГУ та ухвалили постанови, резолюції та інші документи, що будуть чинними протягом наступних п’яти років.  

Привітати делегатів з’їзду Незалежної профспілки гірників України прийшли народні депутати України Володимир Гусак, Дмитро Добродомов та Сергій Сажко, директор Центру «Солідарність» Трістан Масат, голова Білоруської незалежної профспілки Микола Зімін, національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, колишні народні депутати Андрій Павловський та Єгор Фірсов, ведучий програми «Шустер LIVE» Савік Шустер та інші. У роботі профспілкового форуму також взяли участь заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік, керівник департаменту вугільно-промислового та торфодобувного комплексу цього ж відомства Анатолій Корзун, в.о. директора з видобутку вугілля ТОВ «ДТЕК Енерго» Михайло Барабаш, генеральні директори ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» Юрій Чередниченко та ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» Сергій Воронін, лідери галузевих профспілок КВПУ, представники молодіжних комітетів НПГУ і КВПУ та інші.  


 

На початку з’їзду голова НПГУ Михайло Волинець запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам’ять голів первинних і місцевих осередків НПГУ, які пішли із життя за п’ять років, що минули з часу проведення VI з’їзду у травні 2011 року до 26 травня 2016 року, Олексія Алексєєва, Івана Резніченка, Василя Суворова, Романа Шишки, Олександра Корольова та Сергія Годька, а також смертельно травмованих за останні п’ять років на підприємствах вугільної, гірничорудної та нерудної галузей і загиблих членів НПГУ на Сході України, які захищали її недоторканість.

Обравши президію з’їзду та затвердивши порядок денний, делегати перейшли до розгляду намічених питань.

VI з’їзд НПГУ

Відзвітував про зроблене за п’ять минулих років голова НПГУ Михайло Волинець. Він нагадав, що за цей час в Україні сталося дуже багато подій, які докорінно змінили життя її громадян, трудових колективів і цілих регіонів. Вони безпосередньо торкнулися й Незалежної профспілки гірників України та її місцевих і первинних осередків.

НПГУ була активним учасником Революції Гідності на столичному Майдані і одним із організаторів акцій на його підтримку у регіонах. Делегації первинних і регіональних організацій НПГУ протягом усього часу, що тривав Євромайдан, постійно приїжджали до Києва і брали активну участь у масових акціях протесту та народних вічах. Первинні й місцеві організації також допомагали сім’ям загиблих героїв Небесної Сотні.

Коли почалася окупація Криму, членські організації НПГУ надавали допомогу українським військовим частинам, розташованим на півострові, продуктами харчування, необхідним обмундируванням та іншим. Цим, зокрема, займалася місцева організація НПГУ м. Антрацит Луганської області на чолі з головою Олексієм Алексєєвим. На жаль, нині покійним.

Шахтарі, члени НПГУ, чинили спротив захопленню влади сепаратистами у Донецькій та Луганській областях. За що піддавалися тортурам і утискам з боку бандформувань і російських найманців. Так, члени Незалежної профспілки гірників України Олександр Гуров і Олександр Вовк із Новогродівки, що на Донеччині, за свої патріотичні погляди у травні 2014 р. були взяті у полон та піддані катуванням у підвалах Донецької облдержадміністрації. Їм, на щастя, вдалося врятуватися. А от голову первинного осередку НПГУ ДП «Артемсіль» Івана Резніченка, якого викрали терористи у червні 2014-го, після тривалих пошуків, до яких безпосередньо долучилася й НПГУ, було знайдено по-звірячому вбитим.

З перших днів проведення антитерористичної операції на Сході України та мобілізації до лав української армії шахтарі беруть активну участь у захисті країни від ворожої навали. За період з 2014-го по травень 2016-го до лав Збройних Сил України для участі в АТО мобілізовано понад 2 тисячі гірників. За цей час майже 30 з них загинули.

Організації НПГУ активно допомагають формуванням української армії коштами, амуніцією, харчами та іншим. Для первинних осередків НПГУ стало нормою забезпечувати усім необхідним (якісними бронежилетами, касками, берцями та іншим, а також сухпайками) своїх мобілізованих членів профспілки, а також постійно тримати з ними зв’язок і своєчасно реагувати на потреби бійців та їхніх побратимів.

Активно допомагає українській армії, зокрема, Обласне об’єднання НПГУ Західного Донбасу: всі працівники апарату об’єднання перерахували частину своєї зарплати на рахунки Міноборони України. Рада голів також вирішила виділити кошти і направити їх на зміцнення обороноздатності країни. Павлоградці неодноразово допомагали військовим частинам, дислокованим у регіоні, у придбанні пральних машин, холодильників, засобів індивідуального захисту, рацій, продуктів і багато чого іншого.

Моральну й матеріальну підтримку українським бійцям на Сході також надає РО НПГУ м. Червонограда Львівської області. Зокрема, активну участь у збиранні коштів для підтримки гірників, мобілізованих в АТО, та закупівлі необхідного спорядження солдатам з перших днів війни бере Віталій Оніжук. Він це робив ще працюючи головою первинного осередку НПГУ шахти «Степова». І після обрання головою Регіонального об’єднання НПГУ м. Червонограда у березні ц.р. Віталій Віталійович тримає на контролі питання належного забезпечення гірників, мобілізованих захищати Україну від російських агресорів на Донбасі.

Михайло Волинець виступає на VI з’їзді НПГУ

Активно боролися за свої права

За п’ять років, що минули від попереднього, VI з’їзду НПГУ, попри складну політичну й економічну ситуацію в Україні і світі, НПГУ добилася успіхів.

У лютому 2012 року Незалежна профспілка гірників України, згідно із Законом «Про соціальний діалог в Україні», підтвердила свою відповідність критеріям репрезентативності на галузевому рівні для участі у колективних переговорах з укладення галузевих (міжгалузевих) угод та для делегування своїх представників до органів соціального діалогу на відповідному рівні. Рішення про це після досить прискіпливих перевірок, особливо первинних та місцевих осередків НПГУ, ухвалила Національна служба посередництва і примирення і видала про це відповідне свідоцтво. Організації НПГУ зробили найвагоміший внесок і у підтвердження своєї репрезентативності Конфедерацією вільних профспілок України.

У червні 2012 року НПГУ, як один із членів Міжнародної федерації профспілки працівників хімічної промисловості, енергетики, гірників і різноробітників (ІСЕМ), взяла участь у створенні Глобальної міжнародної профспілкової організації ІндастріОЛЛ. ІндастріОЛЛ, членом якої є НПГУ,  налічує 50 млн членів у 140 країнах світу і представляє сектори економіки – гірничодобувний, енергетичний та легкої промисловості.

Впродовж 12 років незалежним профспілкам вдалося не допустити ухвалення рабського Трудового кодексу. Для цього було проведено не одну акцію протесту як у Києві, так і у регіонах. Профспілка й надалі виступатиме проти будь-яких спроб влади погіршити становище людини праці, підкреслив Михайло Волинець. Боролися незалежні профспілки й проти ганебних Пенсійної та Податкової реформ, недопущення відміни пільг учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та колишнім воїнам-«афганцям», законопроекту про суттєве обмеження прав на мирні зібрання, за соціальні гарантії відповідно до Гірничого закону та Закону «Про престижність шахтарської праці», проти імпорту вугілля та електроенергії, за забезпечення своєчасних розрахунків на енергоринку, за виплату заборгованих зарплат тощо.

За звітний період НПГУ провела понад 100 акцій протесту. Вони відбувалися не лише у Києві, а й у регіонах. Окрім мітингів та пікетувань використовувалися й такі радикальні методи боротьби трудящих за свої права, як страйки, голодування, перекриття автошляхів місцевого, всеукраїнського та міжнародного значення, а також митних переходів на Заході України.

Відстоювати права та інтереси членів профспілки НПГУ доводилося і в судах, надсилаючи листи до вищих органів тощо. З 2011 р. по 2015 р.  юридичний відділ НПГУ зафіксував та опрацював понад 100 порушень прав профспілки та її членів

Серед них найчастіше зустрічалися такі:

— адміністративний і психологічний тиск на працівників, членів НПГУ, погрози звільнення, накладення незаконних адміністративних стягнень, позбавлення премій і доплат, створення незадовільного морально-психологічного настрою (27 випадків);

— невиплата або заборгованість заробітної плати, порушення норм законодавства щодо оплати праці (23 випадки);

— масові скорочення працівників без попередніх консультацій, переговорів і погоджень з профспілкою (20 випадків);

— незаконне проникнення в офіс профспілкової організації (2 випадки);

— дискримінація працівників за профспілковою ознакою, а саме за належність до НПГУ (8 випадків);

— порушення умов колективного договору, не надання або невчасне надання відповідей, інформації на запити профспілки, приміщення для її діяльності (19 випадків);

— погрози фізичного насильства та його застосування (5 випадків);

— порушення умов колективних договорів, не виплата компенсацій, порушення норм безпеки та охорони праці (4 випадків);

— не перерахування первинним профспілковим організаціям членських внесків та коштів на культурно-масову, спортивну та оздоровчу роботу (4 випадки).

Зверталася НПГУ зі скаргами й до міжнародних інституцій. Зокрема, до ІндастріОЛЛ з проханням підтримати українських гірників у боротьбі проти утиску їхніх прав і свобод було надіслано більш ніж 70 звернень. Близько 40 скарг від НПГУ надйшло і до Комітету МОП зі Свободи Асоціацій, 30 із них було включено до річних звітів МОП з правопорушень. Більшість скарг cтосувалися утиску прав незалежних профспілок з боку роботодавців та органів влади. Завдяки своєчасному поданню скарг до міжнародних інституцій, уряд отримав офіційні листи з вимогою усунути правопорушення і протягом короткого часу 16 випадків було усунуто.

Вибори голови Незалежної профспілки гірників України відбулися без несподіванок. Делегати таємним голосування  обрали головою НПГУ Михайла Волинця. А потім взялися до ухвалення змін до статуту НПГУ, постанов та резолюцій VII з’їзду.

Черговий VII з’їзд Незалежної профспілки гірників України

Одразу після закінчення з’їзду відбулося засідання ради голів НПГУ. На ньому першим заступником голови обрано очільника Обласного об’єднання НПГУ Західного Донбасу Віктора ГРЕКА. Заступниками голови НПГУ стали керівник апарату Наталія ЛЕВИЦЬКА, провідний фахівець відділу підготовки та проведення ремонтів Бурштинської ТЕС Андрій ПРОЦИК та голова ППО НПГУ Центрального штабу Державної воєнізованої гірничо-рятувальної служби Анатолій ПИЛИПЕНКО.

VII з’їзд НПГУ відбувся у складний час. Так і не поновлено державного фінансування вугільної галузі, існує заборгованість із заробітної плати шахтарям, зберігаються значні неплатежі на енергоринку та профіцит вугілля і електроенергії, продовжуються бойові дії на Сході, закриваються підприємства, зростає безробіття та посилюється зубожіння громадян, особливо працюючих.

Не зважаючи на усі ці труднощі, Незалежна профспілка гірників України не стоїть на місці. Вона розвивається, міцніє, щоб і надалі захищати права трудящих, боротися за збереження робочих місць, гідну зарплату, розбудову демократичного суспільства.

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх