Влада продовжує лобіювати законопроект 3587, що покликаний здійснити наступ на право на мирні зібрання

Захист конституційного права на мирний протест був головним мотивом Майдану. Перечекавши неспокійний для себе час, можновладці та нові-старі політичні обличчя намагаються здійснити реванш і таки урізати можливості безперешкодно висловлювати свою громадянську позицію.

Законопроект 3587 встановлює необхідність подавати повідомлення про акцію за 48 годин до її проведення. За такий термін будь-яка акція може бути заборонена судом, а в разі судової заборони, протестуючих буде очікувати покарання за порушення заборони мирно збиратися. На сьогоднішній день законодавчо не встановлено термін для подання повідомлення про проведення акцій, — згідно з рішенням Конституційного суду України N 4-рп / 2001 від 19.04.2001 повідомлення необхідно подавати в «прийнятні терміни». На практиці ж, повідомлення можна подати і за півгодини до акції, посилаючись на те, що для нас цей термін є «прийнятним».

Тим більше, на сьогоднішній день немає ніяких санкцій за проведення мирного зібрання взагалі без повідомлення.

Законопроект № 3587 також дає широкі повноваження поліції для розгону масових акцій. Чи опинитеся ви в автозаку, а потім — у відділенні поліції — будуть вирішувати «слуги закону» на свій власний розсуд.

Схожий законопроект «Захарченка-Ставнійчук» намагалися протягнути через український парламент в 2013 році, чого дуже хотіла адміністрація президента Януковича. Якби тоді цей проект був би проголосований, Майдан би взагалі не відбувся — він був би задавлений в самому його початку.

Очевидно, що влада боїться широкомасштабних виступів простих людей, обурених грабіжницькими тарифами, мізерними зарплатами, підвищенням цін і повним свавіллям з боку державного апарату. І для цих цілей намагається убезпечитися і урізати права на протести. Крім того, цю законодавчу ініціативу можна розглядати в контексті заяв міністра МВС Авакова про прийняття «презумпції правоти поліцейського» — у поліції з’явиться повний карт-бланш для силового розгону і придушення будь-яких неугодних владі людей.

Важливо не допустити прийняття спецзакону про мирні зібрання, який буде звужувати наші з вами права на вираження свого невдоволення діями влади!

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх