ВППУ: Об’єднуватися проти свавілля на ринках та задля захисту права на працю

ВППУ: Об’єднуватися проти свавілля на  ринках та задля захисту права на працю

Нещодавно у Києві сталася безпрецедентна подія: на «Харківський ринок» прибули бульдозери, щоб знести торгові ятки.  До цього були залучені й найманці – молодики, відомі в народі як «тітушки». Власникам нічого не залишалося, як  захистити свої робочі місця, тож  багато з них отримали травми. Наразі підприємці  та їхня незалежна профспілка вийшли на протести – вони таким чином намагаються добитися справедливості й захистити своє право на працю не тільки в Києві. Адже торговці з різних ринків по всій  країні стикаються з корупцією та намаганнями знищити їхні робочі місця – відібрати, так би мовити, останній шматок хліба. Про це підприємці, члени Вільної профспілки підприємців України розповіли на сьогоднішній прес-конференції в «Укрінформі».

У своєму виступі голова КВПУ Михайло Волинець відзначив, що все більше громадян України потрапляє у скруту. Адже складна економічна ситуація в Україні лише погіршується, а нові  робочі місця не створюються. При цьому реальна заробітна платня не підвищується до гідного рівня та й купівельна спроможність громадян не збільшується.

«Тому зараз мале підприємництво – це можливість для багатьох заробити собі копійку на прожиття, – акцентував Михайло Волинець. – Але складається враження, що дії влади спрямовані до ліквідації цих останніх робочих місць. Люди ж бачать, що нинішнє свавілля відбувається за участі й представників влади, які апріорі, мали б стати на захист закону і прав громадян. То ж підприємці об’єднуються, щоб відстоювати свої робочі місця. Незалежні профспілки також намагаються захистити простих людей та відстояти їхнє право на працю. Крім підприємців Києва, зі свавіллям також борються їхні колеги зі  Львова, Харкова  та інших міст. Проблема не в конкретному мері і «смотрящих», а в цілому в державній системі. Чому люди з великими владними повноваженнями причетні до знищення ринку? Яке відношення має до цього пан Кононенко, пан Березенко  та «Укрбуд»? І  чому поліція спостерігала, коли «тітушки» били людей?  Зрозуміло, що через такі речі громадяни відчувають себе незахищеними».

Голова КВПУ нагадав, що ще з часів податкового майдану підприємці зрозуміли, що необхідно об’єднуватися у незалежні профспілки, щоб захистити свої права.

«Члени незалежних профспілок – прості люди, які не натреновані у бійцівських клубах і не вміють бити людей, – зазначив він. – Ми прагнемо вирішувати питання в рамках соціального діалогу. Але бачимо, як після звернень та зустрічей о 4-ій ранку раптово починають знищувати ринок. Той опір, який чинили підприємці харківського ринку «тітушкам», свідчить про те, що об’єднавшись, можна відстояти свої інтереси».

За словами Михайла Волинця, КВПУ використовуватиме всі можливі механізми захисту людей праці та вже готує звернення з приводу порушення прав підприємців до Міжнародної конфедерації праці, міжнародної організації праці та міжнародної організації  «StreetNet».

За цей рік тільки у Києві було знищено 3840 робочих місць, з них у грудні – 340.Такі цифри навела голова Вільної профспілки підприємців України Валентина Коробка.

«Сьогодні підприємці з профспілкових організацій «Політех», Харківського будівельного ринку, ринку «Юність-1», Святошинського, Оболонського та інших ринків об’єднані однією проблемою, — зазначила профлідерка. – Усі ми маємо надію, що зможемо разом захистити свої робочі місця і не залишитися без заробітку. Підприємці – це ті люди, які самі створили собі робочі місця й платять податки, не просячи нічого від влади. Але у час, коли весь світ святкує Різдво та готується до новорічних свят, в Україні роблять людей жебраками. І ще жахливіше – вбивають: учора на ринку «Лісовий» під час пожежі загинула жінка».

Валентина Коробка розповіла, що напередодні знесення ринку біля Політехнічного інституту та «Харківського ринку» відбувалися зустрічі з представниками київської влади. Тоді профспілківцям пообіцяли, що упродовж тижня розбиратимуться, як вирішити цю проблему. Але обіцянки не дотрималися, і робочі місця підприємців почали неочікувано знищувати. За словами Валентини Коробки, проти людей виставили молодиків й застосовували сльозогінний газ, а правоохоронці при цьому в конфлікт не поспішали втручалися.

Про погроми та нинішню ситуацію на  Харківському будівельному ринку  розповів Сергій Єременок, голова його первинної профспілкової організації ВППУ. Він наголосив на тому, що представники малого бізнесу завжди готові домовлятися. Та замість діалогу до них заговорили невиправданою силою.

«Підприємці – рушійна сила економіки цивілізованих країн, – наголосив розповів Сергій Єременок. – У нас же наші робочі місця знищуються шаленими темпами. Так, є питання на рівні закону, але вони не мають вирішуватися із залученням так званих «ті тушок». Завжди можна домовлятися. Ми хочемо працювати і маємо на це право. Нам лише треба дати умови і не заважати. А те, що відбулося на нашому ринку – прецедент:  такої кількості залучених «тітушок» ще не було у Києві. Наш торгівельний комплекс – символ непокірних, які борються за свої робочі місця. Ми показали владі, що можемо самостійно відстоювати свої конституційні права. До речі, нам у цьому дуже допомогли ветерани АТО».

Не один рік зі свавіллям бореться й первинка ВППУ ринку «Нове Торпедо» у Львові. Про перешкоди у боротьбі за справедливість розповіла її голова Оксана Козловська. Підприємці львівського ринку створили незалежну профспілку ще у 2011 році, щоб покласти край правопорушенням.

«Під час розслідування, куди йдуть сплачені нами гроші,  ми виявили зловживання на суму біля 3 млн грн, – розповіла Оксана Козлова. – Ці кошти мали б піти у казну Львова. У 2014 році була домовленість, що на сесії міськради мені дадуть слово й я зможу розповісти про зловживання. Натомість мені не вдалося виступити: директор ринку вчинила бійку і я потрапила до лікарні. Крім того, мене оголосили в розшук, бо я нанесла легкі тілесні ушкодження: директор, коли мене била, пошкодила собі палець. Також мені спалили павільйон, стріляли по моїй машині, проводили незаконні обшуки та вилучали документи, погрожували мені та моїй сім’ї. Попри все не боюся і продовжую свою діяльність з захисту прав».

До цієї прес-конференції долучився заслужений юрист України  Юрій Кармазін. Він  розповів, що через зловживання на ринках, тільки один бюджет Львова недоотримує десятки мільйонів доларів щорічно. Така ж ситуація й у інших містах. Юрій Кармазін також зазначив, що часто знищення ринків й торгівельних місць відбувається  в інтересах власників супермаркетів й забудовників.

Поки ж ВППУ продовжує боротися і шукати справедливості.  Профспілка вже підготувала звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України, Голови Верховної Ради, Уповноваженого з прав людини ВР. Підприємці, зокрема, просять забезпечити об’єктивне розслідування злочинів, вчинених під час знищення торгових павільйонів у  Києві, встановити причетних до цього осіб та притягнути їх до відповідальності.

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх