ВПЗУ вимагає підняття зарплат та соціального захисту залізничників

Сьогодні, 21 червня, у Києві пройшов позачерговий з’їзд Вільної профспілки залізничників України. На ньому заслухали звіт голови діяльність  профспілки й  внесли зміни до її статуту, враховуючи нові положення законодавстві. Після нього відбулася Рада голів ВПЗУ, на якій профспілкові лідери обговорили подальші дії щодо захисту соціально-економічних прав залізничників.


 

Профспілківці заслухали голову ВПЗУ Володимира Козельського та його заступників, які розповіли про результати роботи профспілкової організації. Крім того, вони обговорили соціально-економічну ситуацію в країні, торкнулися питання рівня зарплат залізничників та підвищення тарифних ставок й посадових окладів.

«За рівнем зарплати залізничники опустилися на 14 місце, а раніше входили до п’ятірки найбільш високооплачуваних професій в Україні, — зазначив Володимир Козельський. – Ми розпочали з цього приводу перемовини з керівництвом ПАТ «Укрзалізниця».  Наш новий керівник Войцех Балчун пообіцяв, що це питання буде розглянуте. Але  наразі він хоче провести фінансовий аудит ПАТ «Укрзалізниця». Тому поки невідомо, коли все ж вирішуватиметься проблем зарплат. Однак ми готові у разі ігнорування наших питань виходити  на акції протестів. Узагалі під час зустрічі новий керівник обіцяв нам багато. Проте важливо, що вже змінився фактично весь склад правління ПАТ. Та треба такі зміни продовжувати й на інших рівнях. Бо всім відомо, що на нашій «Укрзалізниці» існували корупційні схеми».

Володимир Козельський розповів про ситуацію щодо підписання нового колективного договору на ПАТ «Укрзалізниця».   Наразі робоча група повинна звести пропозиції роботодавців і профспілкової сторони, щоб потім узгоджений документ винести на затвердження.

Перед залізничниками виступив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.  Він відзначив, що робота залізничників нелегка й вони заслуговують на гідні умови праці та зарплату. Крім цього профспілковий лідер акцентував на погіршенні становище людей найманої праці та звуження їхнього соціального захисту.

«Ми бачимо, як намагаються ухвалити дуже скорочені Списки №1 та №2, новий Трудовий Кодекс, — зазначив Михайло Волинець. – Не можна допускати, щоб так погіршували становище людей найманої праці, які й без того змушені виживати в умовах кризи. Сьогодні ми усі повинні гуртуватися й разом боротися за гідне життя. Тільки коли будемо об’єднані, нас слухатиме влада й розумітиме, чому так діяти не можна».

На Раді голів ВПЗУ профспілківці сформулювали вимоги до влади. Серед них, зокрема: підвищення заробітної плати не менше, ніж втричі; повернути до Списку №2 локомотивних працівників; провести розподіл не менше 50 % акцій ПАТ «Укрзалізниця» серед усіх залізничників, враховуючи тих, які перебувають  на заслуженому відпочинку; негайно переглянути накази Міністерства інфраструктури України №240 та Міністерства охорони здоров’я України № 246 для спрощення порядку проходження медоглядів індивідуально для кожної професії залізничного транспорту.  У ВПЗУ сподіваються, що до них дослухається і влада, і керівництво ПАТ «Укрзалізниця». Якщо ж цього не станеться, профспілківці готові активно боротися, у тому числі виходити на протести.

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх