ВПЗУ висунула вимоги владі

Вільна профспілка залізничників України (ВПЗУ) розглянула звернення і пропозиції працівників галузі, систематизувала та узагальнила їх і надіслала вимоги Президенту України Петру Порошенку. Копії документа направлені Голові Верховної Ради Андрію Парубію, Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну та голові правління ПАТ «Українська залізниця» Войцеху Балчуну. 


Залізничники вимагають за рахунок належної  організації праці та фінансової дисципліни на ПАТ «Українська залізниця» підвищити заробітну плату не менше, ніж у три рази, повернути до Списку №2 виробництв,  робіт,  професій,  посад  і  показників  на підземних  роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами  праці, зайнятість у яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, працівників локомотивних бригад та інших професій залізничного транспорту, які раніше у ньому були. Справедливою є й пропозиція здійснити  розподіл не менше 50% акцій ПАТ «Українська залізниця» між усіма залізничникам, враховуючи й тих, хто раніше тут працював, а зараз перебуває на заслуженому відпочинку, тобто пенсіонерів. Необхідно також збільшити кількість ремонтного персоналу у локомотивних, вагонних та колійних господарствах ПАТ «Українська залізниця», а тим залізничникам, яким доводиться працювати на застарілих механізмах і локомотивах, здійснювати доплату не менше 15% тарифної ставки.

Давно назріло й проведення атестації робочих місць працівників усіх професій, задіяних на виробництвах у ПАТ «Українська залізниця», тому слушною є вимога обов’язкової участі у цьому важливому заході представників профспілок та дотриманням чинного законодавства України, міжнародних норм і нормативів.

Як і пропозиція встановити доплату до тарифної ставки, посадового окладу не менше 15% залізничникам, що працюють на  відкритому повітрі та у кабінах локомотивів і колійних машин, при підвищенні температури повітря понад 27 градусів.

Пропонує ВПЗУ створити робочу комісію з представників профспілкових організацій і фахівців міністерств інфраструктури та охорони здоров’я України для перегляду умов проходження періодичних медичних оглядів працівниками залізничного транспорту і спрощення методики проведення цього заходу з урахуванням результатів атестації робочих місць. У зв’язку з цим варто було б передбачити можливість відміни наказів Міністерства транспорту та зв’язку України №240 від 29.04.2010 р. і МОЗ України №246 від 21.05.2007 р., а також видати новий наказ з урахуванням норм і положень наказу МШС СРСР №23Ц від 07.07.1987 р. (який діяв 23 роки) і є більш адаптованим до нинішніх соціальних реалій.

Потрібно також організувати безкоштовне гаряче харчування у локомотивних депо обороту та відпочинку поїзних бригад, а кадрову політику ПАТ «Укрзалізниця» змінювати лише за участю діючих у галузі профспілок.

ВПЗУ просить главу держави посприяти у вирішенні піднятих питань та зобов’язати відповідних посадових осіб провести з приводу цього переговори з її представниками.

Вільна профспілка залізничників України попереджає, що у разі ігнорування владою та роботодавцями висунутих нею вимог, вона буде вимушена розпочати підготовку до проведення передбачених чинним законодавством зборів, мітингів, страйків, походів, демонстрацій на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників.

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх