Які загрози несуть варіанти законопроекту про мирні зібрання

В Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція «Що насправді сказала Венеціанська комісія про українські законопроекти про мирні зібрання». Її учасники – голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, правозахисник Михайло Каменєв, експерт «Молодіжної правозахисної групи – Харків» Михайло Лебедь та народний депутат України Ігор Луценко – всебічно розглянули запропоновану тему. Йшлося власне про два варіанти законопроекту, покликаного врегулювати питання щодо мирних зібрань, — №3587 і №3587-1, стосовно яких Європейська комісія за демократію через право (знана, як Венеціанська) 15 жовтня затвердила свій висновок.


 

У вступному слові Михайло Лебедь акцентував на таких тезах: «Венеціанська комісія не агітує за ухвалення того чи іншого з варіантів законопроекту. Експерти поважної міжнародної структури дослухалися до застережень українських активістів та правозахисників, і не дали себе використати в політичних ігрищах лобістів згаданого законопроекту. Регулювання цієї сфери – ухваленням спеціального закону чи внесенням змін до чинного законодавства – Венеціанська комісія залишає за українською владою, яка самотужки має обрати конкретний шлях». Також Михайло Лебедь відмітив, що до основного законопроекту (№3587) зауважень було значно більше, ніж до альтернативного (№3587-1).

Михайло Каменєв нагадав, що Україна є постійним клієнтом Венеціанської комісії, яка вже не вперше береться за розгляд підготовлених на наших теренах документів, і дає їм відповідну оцінку. Ось і цього разу було вказано на сильні та слабкі сторони кожного із запропонованих варіантів. «Як на мене, то основний законопроект є значно репресивнішим, альтернативний же – ліберальніший», — підсумував він.

Ігор Луценко зауважив: «На жаль, таке враження, що нинішній парламент втратив пам’ять і забув, звідки він узявся. Інакше б у законопроекті таке не пропонувалося: правоохоронні органи на власний розсуд визначатимуть, чи «втратило зібрання мирний характер» і озвучуватимуть час, за який протестувальники повинні розійтися. Відтак люди змушені будуть проводити зібрання лише у встановлених законом рамках, а правоохоронці зможуть затримувати та силоміць розганяти усіх без розбору  протестувальників за «злісну непокору законному розпорядженню або вимозі», «опір представникові правоохоронного органу», «хуліганство», «групове порушення громадського порядку» чи «масові заворушення».

«Якщо дотримуватися прописаних у законопроекті положень, то у 2013 році нам би не вдалося вийти на Майдан, — з таких слів розпочав свій виступ Михайло Волинець. – Адже організатори зібрань зобов’язані будуть повідомляти про зібрання за дві доби до початку. У документі №3587 слово «заборона» вживається19 разів, «обмеження» — 48 разів. Організатори нестимуть відповідальність за дії якихось провокаторів. Намагаючись протягнути через парламент закон, який суттєво обмежує права та свободи громадян, влада не усвідомлює, що завтра вона може опинитися в опозиції, і всі «принади» цього документа вона матиме змогу відчути на собі».

Наостанок Михайло Волинець наголосив: «Якщо надати необмежені повноваження правоохоронцям, то це може призвести до непередбачуваних наслідків». Він також застеріг: «Якщо створюються штучні перепони для проведення мирних зібрань, то люди вдаватимуться до інших форм протесту».

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Свежие записи
Як захистити трудові права
0 / 5 (0 голосов)
Зарплата $6000 и пенсия $2000. Как живут шахтеры в Пенсильвании, добывающие уголь для Украины
0 / 5 (0 голосов)
Закончилась самая длительная в истории Эстонии забастовка Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2018/04/17/zakonchilas-samaya-dlitelnaya-v-istorii-estonii-zabastovka
0 / 5 (0 голосов)
Громадська підтримка
0 / 5 (0 голосов)
Конфедерація Вільних Профспілок
0 / 5 (0 голосов)
НПГУ ш. Павлоградская © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх